Kadzidło z białej szałwii – rytuał oczyszczania

O dobroczynnych właściwościach szałwii mówi się ostatnio coraz więcej. Nie ma się temu co dziwić, gdyż ziele to charakteryzuje się pozytywnym wpływem na nasze zdrowie oraz rzecz jasna na naszą duchowość. Nie każdy wie jednak, że przy pomocy białej szałwii można przeprowadzić rytuały oczyszczające. Co ważne, dzięki takiemu rytuałowi można oczyścić nie tylko pomieszczenie, ale i osobę.

Co będzie niezbędne do przeprowadzenia rytuału oczyszczającego?

Aby móc przeprowadzić rytuał oczyszczający, koniecznie należy wyposażyć się w niezbędne przedmioty. Najważniejsza będzie rzecz jasna biała szałwia. Pęczek tego ziela możemy zakupić w sklepach ezoterycznych, zarówno tych stacjonarnych jak i internetowych. Oprócz pęczka szałwii będziemy potrzebować również podkładki do palenia ziół. Pomoże nam ona uniknąć zniszczeń w naszym domu. Bardzo pomocne mogą okazać się również olejki eteryczne, które wzmocnią działanie rytuału oczyszczającego. Do rozproszenia dymu można zaś wykorzystać wachlarzyk lub duże pióro. Istotne jest również odpowiednie przygotowanie pomieszczenia. Najlepiej będzie, jeżeli pozbędziemy się wszelkich rozpraszaczy, takich jak włączony telewizor czy grające radio. Dobrze jest zadbać także o to, aby w domu nie przebywało zbyt wiele osób. Przeprowadzanie rytuału oczyszczającego wymaga bowiem spokoju.

Jak przeprowadzać rytuał oczyszczający?

Zanim przystąpimy do przeprowadzania rytuału oczyszczającego, należy zdać sobie sprawę z tego, czy chcemy oczyścić pomieszczenie czy osobę. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby oczyścić siebie. Jeżeli jednak oczyszczamy kogoś, należy robić to tylko i wyłącznie wówczas, gdy dana osoba się zgadza. Bez względu na to, czy oczyszczamy osobę czy pomieszczenie, w pierwszej kolejności należy podpalić pęczek szałwii. Płomień należy ugasić po piętnastu sekundach. Jeżeli okadzamy pomieszczenie, zawsze należy rozpoczynać od najdalszej części pokoju. Zarówno osobę jak i pomieszczenie warto oczyszczać zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Należy pamiętać o tym, aby oczyszczanie zawsze przeprowadzać z uwagą i spokojem w sercu. Po przeprowadzeniu rytuału, pokój warto wywietrzyć. Jeśli zaś oczyszczaliśmy siebie lub kogoś innego, dobrym rozwiązaniem będzie kąpiel. Można dodać do niej ulubione olejki eteryczne oraz sól. Sól sprzyja bowiem oczyszczaniu się ciała oraz duszy. Wiele osób zastanawia się nad tym, jak często można przeprowadzać rytuały oczyszczające. Okazuje się, że można robić to zawsze wtedy, gdy czujemy taką potrzebę. Czasami może się jednak wydawać, że rytuał nie działa. Wówczas należałoby zastanowić się nad tym, czy robimy to prawidłowo. Niezwykle istotne jest wzbudzenie w sobie odpowiednich intencji. Warto zrobić to jeszcze przed rozpoczęciem rytuału. W jego trakcie również warto powtarzać w myślach dobre intencje. Ponadto, aby zwiększyć szanse powodzenia rytuału, należy zadbać o czystość serca. Warto byłoby więc pogodzić się z osobami, z którymi jesteśmy w konflikcie. Negatywne uczucia i emocje skumulowane w naszym wnętrzu mogą bowiem znacząco zmniejszać skuteczność rytuału.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *